flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів

Маловисківського районного суду Кіровоградської області

31.03.2025 № 2 

 

ЗАСАДИ 

 використання автоматизованої системи документообігу суду в Маловисківському районному суді Кіровоградської області

 

1.Загальні положення.

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Маловисківському районному суді Кіровоградської області (далі - Засади) визначають порядок використання автоматизованої системи в суді з урахуванням норм Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), процесуального законодавства України та узгодженої позиції суддів.

1.2. Засади  є обов’язковими для виконання всіма суддями та працівниками апарату суду.

 2.Порядок розподілу справ у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді.

2.1. Справи, які відповідно до Положення передаються раніше визначеному судді, у разі відсутності такого судді понад 30 календарних днів або припинення його повноважень, підлягають автоматизованому розподілу на загальних засадах.

При реєстрації таких справ зберігається єдиний унікальний номер справи.

2.2 Справи, які відповідно до Положення передаються раніше визначеному судді у разі тимчасової відсутності такого судді (не більше 30 календарних днів), передаються раніше визначеному судді (крім справ, які підлягають невідкладному розгляду або протягом 5 днів / 72 год).

2.3. У разі неможливості продовження розгляду справи головуючим суддею у справах, розгляд яких відповідно до процесуального законодавства здійснюється колегіально у складі двох або трьох суддів (тривале відрядження, призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна головуючого судді здійснюється автоматизованою системою документообігу суду на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи), та у виключних випадках, для забезпечення строків розгляду конкретної справи, - за доповідною запискою помічника головуючого судді чи секретаря судового засідання.

3.Порядок розподілу справ у разі унеможливлення функціонування автоматизованої системи документообігу суду. 

3.1. У разі знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) понад п’ять робочих днів, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, здійснюється головою суду, враховуючи черговість суддів та їх навантаження, з-поміж суддів, які у день надходження справи мають повноваження щодо розгляду судової справи.

Порядковий єдиний унікальний номер таким справам визначається старшим секретарем суду враховуючи наявні паперові дані про останні зареєстровані справи в суді.

3.2. Справи, передані головою суду у порядку визначеному п. 3.1. Засад підлягають реєстрації в АСДС у перший день відновлення її функціонування. 

Особа, відповідальна за здійснення автоматизованого розподілу справ після відновлення робити, формує в АСДС відповідний протокол розподілу враховуючи п.3.1. Засад.  

 4.Особливості розподілу справ у дні коли суддя немає можливості брати участь у розгляді справ.

4.1. У разі перебування судді у нарадчій кімнаті понад 1 (один) день судді не здійснюється розподіл справ та матеріалів у такі дні.

Про намір перебування судді у нарадчій кімнаті понад 1 (один) день негайно доповідає секретар судового засідання або помічник судді шляхом подання голові суду доповідної записки.

Голова суду приймає рішення про припинення розподілу справ у зв’язку з перебуванням судді у нарадчій кімнаті шляхом видання розпорядження, яке є обов'язковим для виконання.

4.2. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду); 

за три робочих дні якщо її тривалість становить менше ніж чотирнадцять календарних днів (за наявності наказу голови суду).

5.Особливості розподілу кримінальних проваджень.

5.1. Кримінальні провадження, які надійшли щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, розподіляється на загальних засадах.

5.2. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора розподіляються на загальних засадах.

5.3. Клопотання, які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР) передаються раніше визначеному складу суду, крім як у випадках припинення розподілу судді справ у визначених Положенням та Засадах випадках. 

5.4. У випадку надходження до суду клопотань у межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР) де попередньо судом вже розглядалися клопотання в межах одного кримінального провадження різними слідчими суддями, такі клопотання передаються тому слідчому судді, який перший по даному кримінальному провадженні брав участь як слідчий суддя та має такі повноваження на час розподілу,  а в разі його відсутності - іншому по черговості надходження попередніх клопотань слідчому судді, який брав участь у даному кримінальному провадженні як слідчий суддя та має такі повноваження на час розподілу, шляхом поєднання відповідних справ.  

5.5. Кримінальні провадження, які надійшли до суду і в яких автоматизований розподіл здійснити неможливо через відсутність необхідної кількості суддів або відсутній суддя, уповноважений на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх,  підлягають автоматизованому розподілу після усунення обставин, що виключали таку можливість. У разі якщо такі обставини тривають (триватимуть) понад 5 (п’ять) календарних днів або згідно з даними матеріалами справи особа перебуває під вартою і справа підлягає невідкладному розгляду - кримінальне провадження невідкладно передається до апеляційного суду для направлення до іншого суду. 

5.6. Справи про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі реєструються та розподіляються на загальних засадах без збереження єдиного унікального номера.

5.7. Кримінальне провадження яке надійшло з апеляційного суду після відмови у задоволенні подання (ухвали) про направлення провадження до іншого суду та в якому вже визначено склад суду підлягає повторній реєстрації  (тип поєднання - для продовження розгляду) та передається раніше визначеному складу суду.

6.Особливості розподілу цивільних справ та матеріалів.

6.1. Справи після скасування заочного рішення за результатом розгляду заяви про перегляд заочного рішення передаються судді який скасував таке рішення. 

6.2. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною реєструється за індексом 2-о, розподіляється на загальних засадах зі збереженням єдиного унікального номера справи в межах якої було прийнято рішення про визнання особи недієздатною.

7.Особливості розподілу справ про адміністративні правопорушення.

7.1.  Справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після дооформлення (доопрацювання) на розгляд передаються тому судді,  який постановив рішення про повернення такої справи на доопрацювання (дооформлення), шляхом передачі раніше визначеному складу суду.

У разі неможливості передачі справи судді у зв’язку з його тимчасовою  відсутністю (понад 3 календарні дні), така справа підлягає розподілу на загальних засадах.

7.2. Справи про адміністративні правопорушення за ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передаються для розгляду раніше визначеному судді (головуючому судді) -  судді (головуючому судді), який встановив факт такого правопорушення в межах розгляду справи, яка перебуває в його провадженні.

Підставою для такої реєстрації справи та передачі раніше визначеному судді (головуючому судді) є доповідна записка працівника суду та/або інші документи, якими зафіксовано дії, відповідальність за які передбачено ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення

8.Особливості визначення присяжних.

8.1. Попередній відбір, визначення присяжних, їх усунення, увільнення та добір здійснюють працівники канцелярії відповідно до своїх функціональних та посадових обов’язків.

8.2. Попередній відбір присяжних у цивільних справах здійснюється у день  реєстрації справи.

8.3. Попередній відбір присяжних у кримінальних провадженнях здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше 5 (п’яти) календарних днів з дня її винесення.

8.4. Відведення (усунення, увільнення) та добір присяжних в АСДС здійснюється на підставі розпорядчого або процесуального документа не пізніше 5 (п’яти) календарних днів з дня його винесення.

8.5. Визначення присяжних здійснюється на підставі службової записки головуючого судді.

8.6. Відбір присяжного припиняється за 30 (тридцять) днів до закінчення його повноважень.

8.7. Заміна присяжного у зв’язку з неможливістю його участі у справі (тимчасова непрацездатність, відсутність за місцем проживання тощо), що стане наслідком порушення строків розгляду справи, у випадках недоцільності його увільнення або відсутності підстав для відведення у визначеному законодавством порядку, здійснюється за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду на підставі подання судді (головуючого судді).

  1. Визначення кількості слідчих суддів та суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх.

9.1. Кількість слідчих суддів у Маловисківському районному суді Кіровоградської області становить 3 (троє) суддів.

9.2. Кількість суддів, уповноважених здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх у Маловисківському районному суді Кіровоградської області становить 1 (один) суддя.

   10.Перевірка даних та підготовка довідок.

10.1 Встановити, що у суді при реєстрації цивільних справ (за індексом 2, 2-н, 2-о) та адміністративних справ (за індексом 2-а) працівниками канцелярії, відповідно до покладених обов’язків, перевіряються дані в АСДС щодо наявності у суді інших справ зі спору між тими самими сторонами, про що складається довідка (додаток 1), яка долучається до матеріалів справи.

10.2. Встановити, що у суді при реєстрації кримінальних проваджень (1-кп)  працівниками канцелярії, відповідно до покладених обов’язків, перевіряються дані в АСДС щодо наявності у суді інших справ відносно тієї ж особи, про що складається довідка (додаток 2),  яка долучається до матеріалів справи.

11.Інші питання.

11.1. Визначення коефіцієнта складності судової справи (категорії судової справи) здійснюється працівниками канцелярії під час реєстрації судових справ, проведення повторного автоматизованого розподілу справ чи передачі справ судді іншим шляхом, за критеріями, які діють на час проведення таких дій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               Додаток 1

до Засад використання автоматизованої

системи документообігу суду в

Маловисківському районному суді

Кіровоградської області

 

                                                                  ДОВІДКА

     по справі №________________

про наявність / відсутність в Маловисківському районному суді

Кіровоградської області інших справ зі спору між тими самими сторонами

                                          

             Видана про те, що мною було здійснено перевірку даних автоматизованої системи документообігу суду за період з 01.01.2011 по день реєстрації справи та встановлено, що справи зі спору між тими самими сторонами в суді - ______________________________________________________________________                             

                     (зазначити відсутні чи наявні, якщо наявні - зазначити ЄУН справи)

 

 

Посада                                               Підпис                                                 Ім’я та Прізвище

 

Дата

 

                                                                  Додаток 2

до Засад використання автоматизованої

системи документообігу суду в

Маловисківському районному суді

Кіровоградської області

 

                                                                   ДОВІДКА

                                                     по справі №________________

про наявність / відсутність в Маловисківському районному суді Кіровоградської області справи відносно тієї ж особи

                                          

Видана про те, що мною було здійснено перевірку даних автоматизованої системи документообігу суду за період з 01.01.2011 по день реєстрації справи та встановлено, що справи відносно тієї ж особи в суді - ______________________________________________________________________                             

                     (зазначити відсутні чи наявні, якщо наявні - зазначити ЄУН справи)

 

 Посада                                     Підпис                                                 Ім’я та Прізвище

 

Дата