flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку

                                               Маловисківський районний суд Кіровоградської області

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол зборів трудового колективу Маловисківського районного суду Кіровоградської області

09.08.2023 № 1

 

 

   ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку  Маловисківського районного суду Кіровоградської області

 

І.Загальні положення

  1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Маловисківського районного суду Кіровоградської області (далі – Правила) розроблені відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.

Мета Правил полягає у встановленні трудового розпорядку у  Маловисківському районному суді Кіровоградської області (далі – суд), а також у забезпеченні трудової  дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення якості й продуктивності праці шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов'язків.

  1. Правила поширюється на суддів (в частині, що не врегульовано Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та іншим спеціальним законодавством), працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з обслуговування та робітників, зайнятих обслуговуванням.

Правила (загальний режим роботи) поширюються також на працівників, які виконують надомну роботу, якщо інше не передбачено трудовим договором.

Правила не поширюються на працівників, які виконують дистанційну роботу, якщо інше не визначено трудовим договором, та з нефіксованим робочим часом.

При гнучкому режимі роботи працівника допускається встановлення іншого режиму роботи, ніж визначений Правилами.

  1. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного впливу.
  2. 4. У Правилах значення слова «керівник» застосовується: для суддів - голова суду, для інших працівників – керівник апарату суду.

 

                             ІІ. Основні права та обов’язки працівників

  1. Працівники суду мають право:

1) користуватись правами та свободами, які гарантуються громадянам Конституцією України та законами України;

2) брати участь у розгляді питань та прийняттi рiшень у межах своїх повноважень;

3) на повагу особистої гідності, справедливого i шанобливого ставлення до себе з боку керiвництва, спiвробiтникiв та громадян;

4) вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;

5) на оплату праці залежно вiд посади, яку вони займають,  досвiду та стажу роботи;

6) на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови працi;

7) захищати свої законні права та інтереси у вищих державних органах та в судовому порядку.

Працiвники мають також iншi права відповідно до чинного законодавства України.

  1. Працівники суду зобов'язані:

1) дотримуватись Конституції України та iнших актiв законодавства України;

2) дотримуватись Правил поведінки працівника суду;

3) не допускати порушень прав i свобод людини та громадянина;

4) сумлінно виконувати свої службові обов’язки, проявляти ініціативу i творчiсть, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

5) виконувати свої посадові обов’язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фiзичних i юридичних осiб, полiтичних партiй тощо;

6) шанобливо ставитися до громадян, керiвникiв i спiвробiтникiв, дотримуватися високої культури спiлкування, не допускати дій i вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави;

7) забезпечувати, щоб матерiальнi та фiнансовi ресурси, які йому доручено, використовувались раціонально, ефективно та економно;

8) не допускати пошкодження та втрату наданих у користування матеріальних цінностей;

9) постійно поліпшувати стан вiдповiдностi своїх умінь, знань i навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рiвень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

10) своєчасно та точно виконувати рiшення органiв державної влади чи посадових осiб, розпорядження i вказівки своїх керiвникiв;

11) діяти в межах своїх повноважень;

12) суворо дотримуватись вимоги щодо заборони паління (на робочих мiсцях, в кабінетах та у місцях загального користування).

Працівники виконують також iншi обов’язки відповідно до чинного законодавства України.

  1. Коло обов'язків, що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначаються посадовими (робочими) інструкціями, наказами та відповідними нормативно-правовими актами.
  2. Працівники патронатної служби (помічник голови суду, помічники суддів) та працівники, які виконують функції з обслуговування (діловод) мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, як такі, що працюють за комп’ютером.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці залежить від фактично відпрацьованого часу за комп’ютером.

Облік відпрацьованого часу за комп’ютером здійснює служба управління персоналом шляхом ведення табелю обліку використання робочого часу за комп’ютером.

 

                                             ІІІ. Обов’язки керівника

  1. Керівник зобов’язаний:

1) пiд час укладення трудового договору роз’яснити працiвниковi його права i обов’язки, поінформувати про умови працi та розмiр заробiтної плати;

2) належним чином організувати працю та забезпечити кожного працівника робочим місцем;

3) затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника;

4) забезпечити здорові та безпечні умови праці;                                                                                          

5) контролювати виконання працівниками вимог законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку та у визначених законодавством порядку - застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

6) неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю, правил з охорони праці, пожежної безпеки та цивільного захисту;

7) створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працiвникiв.

Керівнику забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров’я i безпеки працiвникiв.

  1. Обов’язки керівника також визначаються відповідними законами, нормативно-правовими актами, а також його посадовою інструкцією.

 

  1. Правила щодо суддів
  2. Порядок призначення, звільнення, застосування дисциплінарних стягнень, надання відпусток та з інших питань, пов’язаних із трудовими правовідносинами, регулюється спеціальним законодавством щодо статусу суддів.
  3. Для захисту професійних інтересів суддів та вирішення питань внутрішньої діяльності судів діє суддівське самоврядування.

 

  1. Правила щодо працівників патронатної служби
  2. Умови прийняття, звільнення, оплати праці, надання відпусток, застосування заохочення та накладення дисциплінарного стягнення щодо працівників патронатної служби визначається Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015р. №889, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.02.2016р. №1402, Кодексом законів про працю України, Положенням про помічника судді, Постановою Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці працівників патронатних служб в державних органах», Положенням про преміювання в Маловисківському районному суді Кіровоградської області та іншими нормативно-правовими актами.
  3. Призначення на посаду працівника патронатної служби здійснюється на підставі письмового подання судді без конкурсного відбору наказом керівника апарату суду.
  4. Перелік документів, необхідних для призначення на посаду, визначається Положенням про помічника судді.
  5. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

Припинення трудового договору оформляється наказом керівника апарату.

  1. Права та обов’язки працівника патронатної служби визначаються Положенням про помічника судді, посадовою інструкцією, наказами, а також іншими нормативно-правовими актами.
  2. Працівникам патронатної служби надаються щорічні відпустки в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки", за його письмовою заявою, погодженою із суддею.

Надання інших видів відпусток здійснюється на умовах та у порядку, встановлених чинним законодавством України.

Надання відпусток оформляється наказом керівника апарату суду.

Працівники можуть бути відкликані з відпустки у випадках передбачених законодавством України.

  1. До працівників патронатної служби за сумлінну працю, дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку та Правил поведінки працівника суду, за погодженням із суддею (на час повноважень якого призначений працівник), керівником апарату можуть бути застосовані такі види заохочень:

1)  оголошення подяки;

2) нагородження грамотою, почесною грамотою.

Заохочення оголошуються наказом керівника апарату суду в урочистій обстановці. 

  1. Застосування заходів дисциплінарного стягнення до працівників патронатної служби здійснюється керівником апарату суду за погодженням із суддею відповідно до вимог Кодексу законів про працю України.
  2. Порушенням цих Правил вважається:

2) постійна відсутність на робочому місці протягом робочого дня без поважних причин та недбале ставлення до виконання роботи або всіх завдань та обов’язків;

3) поява на роботі у нетверезому стані або стані наркотичного (токсичного) сп’яніння;

4) розпивання спиртних напоїв на робочому місці в робочий час.

  1. Підставою для розгляду питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника патронатної служби може бути: акт про виявлення порушення, довідка про результати перевірки та/або доповідна записка.

 Про застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду виносить наказ. З наказом працівник ознайомлюється під підпис. Про факт відмови ознайомитися з наказом складається акт.

 

  1. Правила щодо працівників, які виконують функцію з обслуговування
  2. Умови прийняття, звільнення, оплати праці, надання відпусток працівників, які виконують функції з обслуговування, визначається Кодексом законів про працю України, Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996р. №504, постановами Кабінету Міністрів України, Положенням про преміювання в Маловисківському районному суді Кіровоградської області та іншими нормативно-правовими актами.
  3. Працівники, які виконують функції з обслуговування (далі - працівники) реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору в установленому законом порядку.
  4. Працівники приймаються на роботу за трудовими договорами, шляхом видання наказу керівником апарату, який оголошується працівнику під розписку.

Під час укладення трудового договору працівник подає документи, визначені законодавством, необхідні для його оформлення.

  1. Припинення трудового договору може мати мiсце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

Припинення трудового договору оформляється наказом керівника апарату суду.

  1. Працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарні дні, якщо інше не передбачено законом. Працівникам можуть бути надані і інші відпустки передбачені нормативно-правовими актами.

Черговість надання щорічних відпусток визначається графіком, який затверджується   керівником на кожний  календарний  рік не пізніше 15 січня.

Надання відпусток працівникам оформляється наказом керівника.

Працівники можуть бути відкликані з відпустки у випадках передбачених Кодексом законів про працю України.

  1. Права та обов’язки працівників визначаються посадовою інструкцією та наказами.
  2. До працівників за сумлінну працю, дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку та Правил поведінки працівника суду керівником апарату можуть бути застосовані такі види заохочень:

1)  оголошення подяки,

2)  нагородження грамотою, почесною грамотою.

Заохочення оголошуються наказом керівника апарату суду в урочистій обстановці і заносяться до трудової книжки працівника (за вимогою працівника). 

  1. До працівників, які виконують функції з обслуговування, за невиконання чи неналежне виконання посадових обов’язків, недотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку, керівником апарату може бути застосовано дисциплінарне стягнення у виді:

1) догана,

2) звільнення.

  1. Порушенням цих Правил вважається:
  1. Підставою для розгляду питання застосування дисциплінарного стягнення може бути: акт про виявлення порушення, довідка про результати перевірки та/або доповідна записка. Щодо факту порушення трудового розпорядку, невиконання чи неналежного виконання посадових обов’язків працівник зобов’язаний надати письмове пояснення.
  2. Питання застосування дисциплінарного стягнення розглядається керівником апарату суду відповідно до законодавства про працю.

Про застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату виносить наказ. З наказом працівник ознайомлюється під підпис. Про факт відмови ознайомитися з наказом складається акт.

 

 VII. Правила щодо робітників, зайнятих обслуговуванням

  1. Умови прийняття, звільнення, оплати праці, надання відпусток робітників, зайнятих обслуговуванням, визначається Кодексом законів про працю України, Законом України «Про відпустки», постановами Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, Положенням про преміювання в Маловисківському районному суді Кіровоградської області та іншими нормативно-правовими актами.
  2. Робітники, зайняті обслуговуванням (далі - робітники) реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору в установленому законом порядку.
  3. Робітники приймаються на роботу за трудовими договорами, шляхом видання наказу керівником апарату, який оголошується працівнику під розписку.

Під час укладення трудового договору робітник подає документи, визначені законодавством, необхідні для його оформлення.

  1. Припинення трудового договору може мати мiсце лише на пiдставах, передбачених чинним законодавством.

Припинення трудового договору оформляється наказом керівника апарату.

  1. Робітникам надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарні дні, якщо інше не передбачено законом. Робітникам можуть бути надані і інші відпустки передбачені нормативно-правовими актами.

Черговість надання щорічних відпусток визначається графіком, який затверджується   керівником на кожний  календарний  рік не пізніше 15 січня.

Надання відпусток робітникам оформляється наказом керівника.

Робітники можуть бути відкликані з відпустки у випадках передбачених Кодексом законів про працю України.

  1. Права та обов’язки робітників визначаються робочою інструкцією та наказами.
  2. До робітників за сумлінну працю, дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду керівником апарату можуть бути застосовані такі види заохочень:

1)  оголошення подяки,

2)  нагородження грамотою, почесною грамотою.

Заохочення оголошуються наказом керівника апарату суду в урочистій обстановці і заносяться до трудової книжки працівника (за вимогою працівника). 

  1. До робітників за невиконання чи неналежне виконання посадових обов’язків, недотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку, Правил поведінки працівника суду керівником апарату може бути застосовано дисциплінарне стягнення у виді:

1) догана,

2) звільнення.

  1. Порушенням цих Правил вважається:
  1. Підставою для розгляду питання застосування дисциплінарного стягнення керівником апарату може бути: акт про виявлення порушення, довідка про результати перевірки та/або доповідна записка Щодо факту порушення трудового розпорядку, невиконання чи неналежного виконання посадових обов’язків працівник зобов’язаний надати письмове пояснення.
  2. Питання застосування дисциплінарного стягнення розглядається керівником апарату суду відповідно до законодавства про працю.

Про застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату виносить наказ. З наказом працівник ознайомлюється під підпис. Про факт відмови ознайомитися з наказом складається акт.

VIII. Робочий час і час відпочинку працівників

  1. Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень.
  2. У суді встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа та четвер - по 8 годин 15 хвилин, п’ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота та неділя.

Режим роботи суду в понеділок, вівторок, середу та четвер з 8 год. 30 хв. до 17 год. 15 хв.,  у п’ятницю з 8 год. 30 хв. до 16 год. 00 хв. Перерва для відпочинку і харчування становить 30 хвилин у всі робочі дні, з 13 год. 00 хв. до 13 год. 30 хв.

Перерва не включається в робочий час і працівник може використовувати її на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.

  1. У випадках, передбачених Кодексом законів про працю України, працівнику може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
  2. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.
  3. 5. Облік робочого часу у суді здійснюється шляхом ведення табеля обліку робочого часу (далі - табель).

Для забезпечення контролю дотримання працівниками графіка роботи суду, в суді можуть бути використані інші способи обліку робочого часу (журнал, книга тощо), про що повинні бути попереджені всі працівники заздалегідь.

  1. З працівниками суду може бути укладено трудовий договір з нефіксованим робочим часом, у порядку, визначеному Кодексом законів про працю України.
  2. За письмовим погодженням між працівником і керівником може встановлюватись для працівників гнучкий режим робочого часу, дистанційна або надомна робота.
  3. Вихід працівника за межі території суду у робочий час зі службових питань відбувається з відома керівника.

 

  1. Порядок повідомлення працівників про свою відсутність
  2. Працівник повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.
  3. У разі недотримання працівником вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність працівника на робочому місці.
  4. У разі ненадання працівником доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім’я керівника щодо причин своєї відсутності.

 

  1. Перебування працівників у суді у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу
  2. У виняткових випадках, для забезпечення роботи суду у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу працівники, для яких законом не передбачено обмежень щодо роботи у позаробочий час, можуть залучатися до такої роботи шляхом встановлення чергування.
  3. Графік чергування затверджується керівником за погодженням з представником первинної профспілкової організації (у разі наявності), з урахуванням вимог законодавства про працю.

У графіку чергування зазначається: завдання, яке потребує виконання, відповідальний працівник, його посада, місце, дата та строк чергування.

  1. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні працівника, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування, вносяться зміни до такого графіка.
  2. У разі залучення працівника до роботи понад установлену тривалість робочого дня у суді запроваджується підсумковий облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) працівникам надається грошова компенсація  у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надається відповідні дні відпочинку за заявами працівників.

  1. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

 

  1. Порядок доведення до відома працівникам нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань
  2. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань та інші документи доводяться до відома працівників шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис працівника (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі,  протокол наради.

Інформація може доводитися до відома працівникам на нарадах (зборах) про що складається протокол.

  1. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома працівника шляхом їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційному вебсайті судової влади.

 

XII. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці, цивільного захисту та протипожежної безпеки

  1. Голова суду та керівник апарату зобов’язані забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії та гігієни праці.

Інструктування з охорони праці, цивільного захисту та протипожежної безпеки має здійснювати особи, на яку покладені відповідні функції.

  1. Працівник повинен дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
  2. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
  3. За стан пожежної безпеки, цивільного захисту та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає голова суду, керівник апарату та визначені ним відповідальні особи, на які покладено такі обов’язки.

 

XIII. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна працівником

  1. Працівник зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій керівником апарату (головою суду) особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.
  2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою суду, працівником служби управління персоналом та працівником, який звільняється.

Один примірник акта видається працівнику, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього працівника.

 

ХIV. Прикінцеві положення

  1. Правила є обов’язковими для виконання всіма працівниками суду незалежно від їх посади, робочого місця, фаху чи кваліфікації. Вони доводяться до відома всім працівникам та вивішуються в доступному місці для ознайомлення.
  2. При прийнятті на роботу працівника ознайомлюють з Правилами під підпис. Розписка про ознайомлення підшивається до особової справи працівника.
  3. Недотримання вимог Правил є підставою для притягнення працівника до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
  4. Питання, пов’язані із застосуванням Правил щодо працівників апарату суду вирішується керівником апарату з урахуванням особливостей, визначених законодавством.

 

Керівник апарату                                                                                   Вікторія ЧЕПІГА

___________________

 

ПОГОДЖУЮ

Уповноважена найманими працівниками

особа з питань охорони праці            

                                              Наталя КІГІМ

__________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З Правилами внутрішнього трудового розпорядку Маловисківського районного суду Кіровоградської області, затверджено протоколом зборів трудового колективу Маловисківського районного суду Кіровоградської області 09.08.2023 № 1 ознайомлені:

 

№ з/п

Прізвище та ініціали

Підпис

Дата

1

Бадердінова А.В.

 

 

2

Березій Ю.А.

 

 

3

Глибіна Ю.О.

 

 

4

Зінов’єва А.Л.

 

 

5

Карабаєва А.С.

 

 

6

Кратко Д.М.

 

 

7

Лисенко В.В.

 

 

8

Ніколаєва Н.М.

 

 

9

Пашковський В.В.

 

 

10

Ритченко Н.В.

 

 

11

Рябчук С.М.

 

 

12

Чабаненко Є.В.